Bobřík z informatiky – výsledky školního kola

Tak jako každý rok i letos se naše škola během 2. a 3. listopadového týdne zapojila do soutěže Bobřík informatiky. Většina tříd se soutěže zúčastnila během hodin IVT, pouze ze starších žáků kategorie Senior byla vybrána skupina asi 20 soutěžících. Někteří žáci, toho času v karanténě, se do soutěže zapojili i z domova.

Pro kategorie Benjamin, Kadet a Junior se neorganizují krajská ani republikové kolo. Nicméně v kategorii Junior je publikováno republikové srovnání výsledků školního kola. Stejně tak v kategorii Senior, kde ovšem krajské (a současně republikové) kolo bude organizováno 3. 2. 2022.

Z těchto výsledků nám vychází, že naši žáci Vojtěch Bogar, Adéla Petrnoušková a Anna Rapprichová z 5AV se zařadili mezi 12 nejlepších řešitelů v Libereckém kraji a spolu se sedmi dalšími zde sdílí pěkné 2. místo. V kategorii Senior pak naše žákyně oktávy Anna Salavcová a Hana Salavcová získaly plný počet bodů a sdílejí tak spolu se dvěma dalšími soutěžícími průběžné krajské prvenství a současně se svým výsledkem zařadily i mezi 26 nejlepších řešitelů školního kola v celé republice.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a držíme palce našim postupujícím do krajského kola!

Mgr. Jaroslav Rež, Mgr. Miloslav Sviták

Benjamin

 1. místo: Anna Hnídková, 2AV; 180 bodů
 2. místo: Jan Marciník, 1AV; Martin Jenčík, 1AV; 176 bodů
 3. místo: Jan Sanitrník, 2AV; 164 bodů

Kadet

 1. místo: Matouš Diviš, 3AV; Daniel Plechatý, 3AV; Patrick Jan Exner, 4AV; 192 bodů
 2. místo: Karel Žalovič, 4AV; 180 bodů
 3. místo: Jáchym Khuc, 3AV; Kateřina Policerová, 4AV; 176 bodů

Junior

 1. místo: Vojtěch Bogar, 5AV; Adéla Petrnoušková, 5AV; Anna Rapprichová, 5AV; 175 bodů
 2. místo: Adam Eichler, 5AV; Filip Bažant, 6AV; 159 bodů
 3. místo: Jakub Hadrbolec, 6AV; Adam Špindler, 6AV; 155 bodů

Senior

 1. místo: Hana Salavcová, 8AV; Anna Salavcová, 8AV; 192 bodů
 2. místo: Jan Novotný, 7AV; 156 bodů
 3. místo: Lukáš Šimčík, 7AV; 149 bodů

Pozn. Výše jmenovaní postupují v kategorii Senior do krajského (resp. republikového) kola.